Опис
Детальний опис проєкту
Авторитетне видання "Financial times" в своїй статті про історію виникнення питних фонтанів в світі пише: "Питний фонтан, в своєму роді, є символом цивілізованого міста, щедрим публічним жестом, який робить місто придатним для життя".
На жаль, в Чернігові існує доволі серйозна проблема з доступом містян, гостей міста в місцях масового відпочинку до питної води. В свою чергу це негативно відображається на стані здоров’я людей, які погано переносять спеку: зокрема це діти, люди з серцево-судинними захворюваннями, вагітні жінки тощо. Також від спеки страждають тварини: як домашні питомці чернігівців, з якими вони гуляють на вулиці, а також і безпритульні тварини.
Запропонованим проектом пропонується встановлення в 10 багатолюдних місцях (локаціях) питних фонтанчиків та підключення їх до загальної мережі водопостачання, що має забезпечити в літній (спекотний) період доступ чернігівців і гостей міста до чистої, прохолодної питної води.
Функція поїлки для тварин буде корисною для власників домашніх тварин і безпритульних тварин, а функція набору води в пляшку буде корисна для подорожуючих, для велосипедистів і тих, хто переміщається по місту на самокатах, тощо.
Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації
Фонтанчики будуть працювати орієнтовно у період з 1.05 по 1.10. Користування фонтанчиками -безкоштовне для усіх категорій мешканців і гостей міста
Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари
Питний фонтан в місті - це про піклування.
В першу чергу піклування про людей: мешканців і гостей міста, особливо в літню спеку і особливо про тих, хто її погане переносить: вагітні жінки і люди з серцево-судинними захворюваннями..
В другу чергу піклування про наших четвероногих друзів, які не менше за людей страждають від спеки.
І в третю чергу - це піклування про навколишнє середовище, адже спека на вулиці змушує людей пити воду, а за відсутності питних фонтанів і станцій заправки води, люди купують воду в магазинах, яка уся продається в пластиковій тарі і добре, якщо вона піде на переробку або хоча б опиниться на звалищі, а не буде розкладатися десятки років десь в лісі, в парку або на березі водойм.
Реалізація даного проекту зможе підняти Чернігів в рейтингу українських міст, зручних для життя та покаже, що місто по справжньому намагається стати сучасним європейським містом, що піклується про містян, про тварин і про довкілля.
Фотографії
Відповідальні підрозділи
Управління ЖКГ ЧМР
Управління архітектури та містобудування ЧМР
Фінансове управління ЧМР