«Пізнавай, мандруй, твори!» На реалізації

Доданий
31.05.2021
Номер
59
Соціальний захист

Даний проєкт буде направлений на патріотичний, культурний та духовний розвиток, дітей та підлітків сімей учасників АТО/ООС та родин загиблих шляхом організації поїздок та відвідувань культурно-історичної та духовної спадщини України на території Чернігівщини та Київщини з залученням професійного екскурсовода. В рамках проекту буде організовано проведення майсте- класів, квестів та лекцій.

Автор проєкту
Віктор
Віктор Мозговий
Бюджет
298 755 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Детальний опис проєкту

Основна мета проекту – культурний та духовний розвиток дітей з родин сімей учасників АТО/ООС та родин загиблих шляхом організації поїздок та відвідувань культурно-історичної та духовної спадщини України на теренах Чернігівщини та Київщини. Результатом проекту є психоемоційне відновлення дітей, пов’язане з переживанням за батьків під час їхнього перебування в зоні бойових дій і відповідно покращення стосунків в батьківській родині.
Так, у м. Чернігові більше 4000 дітей учасників АТО/ООС. Нажаль, сьогодні, більшість сімей учасників АТО/ООС та родин загиблих не мають матеріальних можливостей для організації таких поїздок та пільг щодо самостійного відвідування музеїв та культурних пам’яток. Виникає певне протиріччя між тим, що батько – учасник бойових дій може користуватися пільгами і відвідувати певні культурні заклади, але він, як правило, знаходиться на виконанні завдань за призначенням, а його діти не мають право скористатися цими пільгами. Реалізація нашого проекту вирішує це серйозне протиріччя!
В проекті пропонується культурно та історично пов’язати екскурсійні маршрути до місць, які історично пов’язані з «малою та великою історією» рідного краю (м. Чернігів, м. Київ, м. Новгород-Сіверський, м. Батурин, м. Качанівка,м. Сосниця, смт. Козелець, смт. Седнів, м. Славутич та інші з відвідуванням пізнавально-культурних закладів с. Пирогово Київської області і тд.)
Пізнання культурної та духовної спадщини Батьківщини є важливим аспектом у розвитку особистості дітей та підлітків.
Передбачаємо, що залучення дітей учасників АТО/ООС та родин загиблих до цього проекту допоможе виховувати, на цьому ґрунті, в них справжніх патріотів рідного краю, позитивно впливати на формування естетичних та духовних особистісних цінностей. Крім того, залучення їх до участі в майстер-класах, квестах, практичних заняттях та лекціях допоможе розвинути певні навички саморегуляції, навчити емоційної стійкості та вмінню психологічно розвантажуватись та особистісно мотивовано розвиватись

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Інформація про реалізацію проєкту, звіти про проведену роботу будуть представлені в місцевих ЗМІ, соціальних мережах та інтернет-ресурсах організації

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Реалізація проекту вирішує по-перше, питання доступності дітей учасників АТО/ООС та родин загиблих до культурно-історичної та духовної спадщини України на теренах Чернігівщини та Київщини.
По-друге, засвоєння дітьми учасників АТО/ООС та родин загиблих практичних навичок з психосаморегуляції та емоційної стійкості і креативного мислення, що сприятиме їх особистісному розвитку.
По-третє, отриманий позитивний ресурс, під час подорожей, сприятиме гармонізації батьківських стосунків в родині та у найближчому оточенні.
Бенефіціарами даного проекту є біля 650 осіб, членів родин учасників АТО/ООС та родин загиблих.

Відповідальні підрозділи

Фінансове управління ЧМР

Департамент соціальної політики ЧМР