• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Центр екологічного виховання – твій еко-шанс Брав участь

Доданий
31.05.2021
Номер
58
Соціальний захист

Даний проект буде направлений на об’єднання комплексу послуг з екологічного виховання, формування екологічної свідомості осіб з інвалідністю, в тому числі вперше осіб, які пересуваються на візках, людей поважного, старшого віку шляхом створення Центру екологічного виховання.Ці послуги дадуть екологічні знання з охорони довкілля, залучитися до здорового способу життя.

Автор проєкту
Світлана
Світлана Федорова
Бюджет
861 046 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Детальний опис проєкту

Метою проекту є створення Центру екологічного виховання де надаватиметься комплекс послуг з екологічного виховання, формування екологічної свідомості в учасників проекту, їх дбайливе ставлення та відповідальність за довкілля рідного краю. Розширення особистісного світогляду та підвищення екологічної культури.
Проект буде доступним для всіх мешканців Чернігова, які відносяться до осіб з інвалідністю різних нозологій та різного віку, в тому числі для дітей з інвалідністю (включаючи супроводжуючих осіб дитини з інвалідністю та супроводжуючого 1 групи ); осіб з інвалідністю, які пересуваються на візку; людей старшого, похилого віку.
В рамках проекту планується створення Центру екологічного виховання на базі Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс», де відбуватиметься екологічне виховання осіб з інвалідністю та осіб поважного, старшого віку шляхом проведення екологічних та оздоровчих заходів. Проводитимуться арт-терапевтичні заняття з використанням природних матеріалів та речей бувших у вжитку, таким чином від даних занять буде подвійний вплив – психологічне розвантаження – головне завдання арт-терапії та друге життя речей, тобто замість того, щоб відправитись на смітник речі будуть використані у побуті. З метою розуміння важливості щодо правил сортування сміття та його переваг для збереження екології проводитимуться тренінги навчання навикам сортування вторинної сировини, використання екологічних альтернатив для для заміни пластику.
Послуги, які передбачені в проекті, надаватимуться учасникам безкоштовно. Ці послуги дадуть можливість дізнатися про стан та рекреаційний потенціал окремих природоохоронних об’єктів та територій, їх флору, фауну, про природне багатство довкілля міста та області. Участники проекту отримають психологічну підтримку, екологічні знання з охорони довкілля, залучиться до здорового способу життя, будуть мати можливість відвідати об’єкти та території природно-заповідного фонду міста Чернігова та Чернігівської області.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Проект буде доступним для всіх мешканців Чернігова, які відносяться до осіб з інвалідністю різних нозологій та різного віку

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Відповідно до Концепції екологічної освіти України основним її завданням має бути формування екологічної культури засобами формальної і неформальної освіти у всіх верств населення. І найкращим помічником у цьому є сама природа. Але природа сама собою не виховує. Люди похилого віку та особи з інвалідністю не мають джерел екологічної інформації і відчувають брак знань в даній області, а саме старше покоління є носієм народної мудрості та прикладом для наслідування, а отже екологічне виховання, яке включає гуманне ставлення до природи та розумне використання її ресурсів, має передаватись від покоління до покоління, адже екологічне виховання всіх жителів планети може врятувати її екологію.Отже, реалізація проекту - це екологічне виховання мало мобільних жителів Чернігова (осіб з інвалідністю та людей поважного, старшого віку), подолання соціальних, комунікаційних та психологічних бар’єрів, налагодження втрачених соціальних зав’язків людей старшого (похилого) віку та осіб з інвалідністю.

Відповідальні підрозділи

Фінансове управління ЧМР

Департамент соціальної політики ЧМР