Публічна міська бібліотека. Фокус-осередок цифрової грамотності, освіти і ресурсів Брав участь

Доданий
27.05.2021
Номер
27
Поліпшення матеріально-технічної бази об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова

Соціальний проект, який перетворює публічну бібліотеку в новий суспільний інститут, де розвивають освіту, цифрову грамотність і навички населення будь-якого віку. Мешканці отримують доступ до безкоштовних заходів з цифрової грамотності, освітніх курсів, інтернету і цифрових гаджетів.

Автор проєкту
Бюджет
300 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Кирпоноса, 22, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

Проектом пропонується створити на базі бібліотеки ім. М.Коцюбинського осередок цифрової грамотності і освіти з використанням більш сучасного, мобільного, інтерактивного обладнання для проведення освітніх заходів, як для проведення в різних приміщеннях, так і використовуючи існуючу зелену зону поряд з будівлею. Місто залучить публічну бібліотеку в процес формування інформаційної культури громадян для реалізації потреб людини в отримання нової інформації, можливостей нових комунікацій, так і безкоштовних освітніх можливостей за іншими напрямками. Зараз в міській бібліотеці функціонують освітні заходи (безкоштовні курси української мови, іноземна мова, цифрова освіта та інші), які використовують морально застаріле статичне обладнання. Щоб надавати якісні послуги слухачам є нагальна потреба в осучасненні цього обладнання.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Заходи будуть доступні мешканцям в години роботи бібліотеки, без обмежень за категоріями, віком і соціальним статусом.

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Суспільство за короткий проміжок часу здійснило «цифровий комунікаційний стрибок», а відсутність цифрових компетентностей у більшості населення ще досі є викликом. За дослідженнями Мінцифри, досить висока частка українців не володіють базовими цифровими навичками, а саме 37,9% українців у віці 18-70 років мають цифрові навички на рівні нижче середнього, ще 15,1% взагалі не володіють ними. 53% населення за методологією оцінки цифрових навичок, яка застосовується Єврокомісією, знаходяться нижче позначки «базовий рівень». Окрім проекту «ДІЯ. Цифрова освіта», який досі ще наповнюється освітніми матеріалами, відсутні інші ініціативи, програми та заходи в т.ч. місцевого рівня, спрямовані на підвищення рівня цифрової грамотності населення - особливо людей старшого віку. Результатом проекту є створення реальних умов для жителів міста з повноцінного використання нового обладнання вищої якості.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління культури та туризму ЧМР

Фінансове управління ЧМР