Безпечна школа Брав участь

Доданий
24.05.2021
Номер
14
Освіта

Під час перебування дитини в навчальному закладі відповідальність за її життя та здоров’я несуть вчителі та персонал шкіл. Ми хочемо забезпечити хоча б половину штатного складу навчальних закладів знаннями та практичними навичками з надання домедичної допомоги дітям та дорослим (з медичної точки зору підліткам надається допомога так само, як і дорослим).

Автор проєкту
Олександра
Олександра Стародуб
Бюджет
813 817 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Чернігів, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

Протягом року буде проведено 73 тренінги по 8 годин, в 32х середніх загальноосвітніх школах міста Чернігова (включаючи навчальні заклади, що отримали акредитацію Ліцеїв та Гімназій), по 14 учасників на кожному (вчителі, менеджери, технічний персонал - за бажанням, але не меньше ніж 40% штатного складу закладу освіти) - загалом 1022 учасники. Приміщення для проведення тренінгу має надати навчальний заклад. Навчання буде проводитися парою тренерів.
На тренінгу учасники отримають знання та навички надання домедичної допомоги при: зупинці дихання та серцебиття (також визначати ці стани), навчаться надавати протишокову допомогу, надавати потерпілому безпечну позу, надавати допомогу при травмах, опіках, судомах, запамороченнях, отруєннях, отримають інструкції щодо в натовпі.
Навчання має відбуватися з використанням всіх сучасних та доступних засобів надання домедичної допомоги, та симуляції домедичної допомоги. Серед технічних засобів мають бути використані: манекени - симулятори серцево-легеневої реанімації дітей та дорослих (по 4 шт. на групу, для напрацювання моторної пам’яті), навчальний дефібрилятор (2 шт.), екран та проектор, аудіосистема для презентації (в т.ч. демонстрації відео), каремати для відпрацювання симуляції.
А також засоби індивідуального захисту та витратні матеріали: індивідуальні медичні маски, одноразові перчатки, маски-клапани, кровоспинні засоби: джгути Есмарха, турнікети, медичні косинки, бинти, індивідуальні перев'язувальні пакети. Демонстраційні матеріали: оклюзійна пов’язка, гелева подушка, термоковдра, мішок Амбу.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Безпосередньо доступом до навчання зможе скористатися 1022 працівники шкіл, потенційно домедичну допомогу зможуть отримати всі учні цих шкіл.

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

В середніх загальноосвітніх закладах м. Чернігова працює близько 2500 працівників (вчителів, менеджерів, технічного персоналу), які, на жаль, не мають необхідних знань, навичок і м’язової пам’яті, для надання першої домедичної допомоги. Школа - це не тільки осередок освіти і культури, а ще й місце щільного скупчення дітей - місце, де травмування чи невідкладний стан не очікується, але відбувається. Що робити вчителю у випадку, коли в полі його зору травмувалася дитина? Як допомогти, а головне не нашкодити? Як уберегтися самому від небезпеки? Як виконати регламентовані законодавством дії? Ну і перш за все: Як встигнути в критичній ситуації врятувати життя, розпізнати серйозну проблему, не злякатися?
Переконана, що жоден працівник не хоче потрапити в подібну ситуацію, але ще гірше потрапити в неї і бути безпорадним. Ще менше цього хочуть батьки учнів. Освітні заклади, що навчають своїх працівників домедичній допомозі, безперечно, вважаються батьками більш престижними.

Відповідальні підрозділи

Управління освіти ЧМР

Фінансове управління ЧМР