• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Повноцінне Життя!» На розгляді

Доданий
31.05.2021
Номер
84
Соціальний захист

Створення умов повноцінного життя для осіб з інвалідністю та людей поважного віку шляхом надання послуг соціальної реабілітації, арт-терапії, в тому числі театротерапії, денного догляду, формування навичок самообслуговування, основ еко-життя та життя у цифровому просторі.
Таким чином дані категорії мешканців міста покращать рівень свого життя та стануть повноцінним членами громади.

Автор проєкту
Вікторія
Вікторія Філатова
Бюджет
532 500 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Станіславського, 40, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

ЧОБО «Аратта» буде надавати послуги особам з інвалідністю та людям поважного віку з арт-терапії та театро-терапії, денного догляду, у формі групових та індивідуальних занять, репетицій та вистав, формування навичок самообслуговування, основ еко-життя та життя у цифровому просторі.
Заняття арт-терапії будуть проходити з використанням образотворчих матеріалів (фарби, крейда, глина, пластилін, тканини, природні матеріали тощо). З видів арт-терапії планується використання: ізотерапія, казкотерапія, лялькотерапія, музична терапія, анімаційна терапія, танцювальна терапія, маскотерапія, ігротерапія.
Також, особи з інвалідністю та люди поважного віку отримають послуги з театротерапії, а саме: з акторської майстерності, перевтілення, з розвитку пластики і моторики, мовлення, музичного слуху, почуття ритму, занять на спостережливість, пам'ять, уяву, швидкість реакції, здатність до імпровізації.
Будуть надаватися послуги соціальної реабілітації шляхом підготовки та участі у театральних дійствах; соціалізації під час виступів та репетицій.
В рамках Театру Реабілітації «Дивосад» буде охоплено понад 30 осіб.
Комплексний соціально-психологічний ефект відчують на собі особи з інвалідністю, їх батьки, люди поважного віку, волонтери, а також глядачі, які відвідають вистави. Вистави будуть проходити у освітніх закладах, закладах соціального захисту та культури міста. Планується залучити не менше 300 осіб з інвалідністю та людей поважного віку до культурно-просвітницьких заходів у місті, створено 3 нових вистави.
Програмою Денного догляду буде охоплено не менше 12 осіб. За програмою «Основи еко-життя» буде проведено колективних занять, серії майстерень по виготовленню еко-пакетів (не менше 50 осіб) та таборування (15 осіб з інвалідністю та їх батьків).
В рамках знайомства з основами життя у цифровому просторі планується проведення курсу з мобільної грамотності, який допоможе не менше 40 ос. Це покращить якість їх життя та оптимізує витрати громади.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Результатами даного проекту можуть користуватися всі мешканці міста, які мають інвалідність або поважний вік, а також батьки дітей з інвалідністю.

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Суспільство несе великий тягар витрат на виплату соціальної допомоги та між тим марнує суттєвий людський ресурс осіб з інвалідністю та людей поважного віку. Нажаль, ці категорії мешканців міста не мають достатньо умов для соціалізації та реабілітації, що приводить до їх ізоляції від суспільства, обмежує в реалізації прав на освіту, культурний розвиток, змістовне дозвілля та в цілому права на повноцінне життя. Досвід розвинутих країн показує, що кошти інвестовані в соціалізацію осіб з інвалідністю чотирикратно повертаються суспільству. За 23 роки діяльності ЧОБО «Аратта» напрацьована достатня матеріальна база: приміщення, офісне та технічне обладнання, костюми та творчий потенціал фахівців. Комплексний соціально-психологічний ефект відчують на собі особи з інвалідністю, їх батьки, люди поважного віку, волонтери, глядачі, які відвідають вистави, також відбудется вагомий вплив на покращення відношення суспільства до даної категорії людей.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Фінансове управління ЧМР

Департамент соціальної політики ЧМР