• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

“H2OChe” Брав участь

Доданий
31.05.2021
Номер
82
Благоустрій

Суть проекту полягає в розміщенні в багатолюдних місцях питних фонтанчиків, підключення їх до загальної мережі питного водопостачання, з метою забезпечення в літній (спекотний) період доступу чернігівців і гостей міста, а також четверолапих друзів до чистої, прохолодної питної води, що в свою чергу призведе до зменшення негативних наслідків спекотної погоди для здоров'я людей та їх питомців.

Автор проєкту
Бюджет
1 304 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Чернігів, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

Авторитетне видання "Financial times" в своїй статті про історію виникнення питних фонтанів в світі пише: "Питний фонтан, в своєму роді, є символом цивілізованого міста, щедрим публічним жестом, який робить місто придатним для життя".
На жаль, в Чернігові існує доволі серйозна проблема з доступом містян, гостей міста в місцях масового відпочинку до питної води. В свою чергу це негативно відображається на стані здоров’я людей, які погано переносять спеку: зокрема це діти, люди з серцево-судинними захворюваннями, вагітні жінки тощо. Також від спеки страждають тварини: як домашні питомці чернігівців, з якими вони гуляють на вулиці, а також і безпритульні тварини.
Запропонованим проектом пропонується встановлення в 10 багатолюдних місцях (локаціях) питних фонтанчиків та підключення їх до загальної мережі водопостачання, що має забезпечити в літній (спекотний) період доступ чернігівців і гостей міста до чистої, прохолодної питної води.
Функція поїлки для тварин буде корисною для власників домашніх тварин і безпритульних тварин, а функція набору води в пляшку буде корисна для подорожуючих, для велосипедистів і тих, хто переміщається по місту на самокатах, тощо.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Фонтанчики будуть працювати орієнтовно у період з 1.05 по 1.10. Користування фонтанчиками -безкоштовне для усіх категорій мешканців і гостей міста

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Питний фонтан в місті - це про піклування.
В першу чергу піклування про людей: мешканців і гостей міста, особливо в літню спеку і особливо про тих, хто її погане переносить: вагітні жінки і люди з серцево-судинними захворюваннями..
В другу чергу піклування про наших четвероногих друзів, які не менше за людей страждають від спеки.
І в третю чергу - це піклування про навколишнє середовище, адже спека на вулиці змушує людей пити воду, а за відсутності питних фонтанів і станцій заправки води, люди купують воду в магазинах, яка уся продається в пластиковій тарі і добре, якщо вона піде на переробку або хоча б опиниться на звалищі, а не буде розкладатися десятки років десь в лісі, в парку або на березі водойм.
Реалізація даного проекту зможе підняти Чернігів в рейтингу українських міст, зручних для життя та покаже, що місто по справжньому намагається стати сучасним європейським містом, що піклується про містян, про тварин і про довкілля.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління ЖКГ ЧМР

Управління архітектури та містобудування ЧМР

Фінансове управління ЧМР