• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Комплекс заходів з ефективної допомоги хворим на туберкульоз "Дихай вільно!" Брав участь

Доданий
31.05.2021
Номер
76
Охорона здоров'я

Надання комплексних соціальних послуг з формування прихильності до лікування туберкульозу (консультування, представництво інтересів, патронаж на дому тощо) та усунення бар'єрів на шляху дотримання режиму амбулаторного лікування.

Автор проєкту
Анжела
Анжела Мойсеєнко
Бюджет
285 600 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Чернігів, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

Завдання проекту:
- Покращення ефективності амбулаторного лікування ТБ;
- Здійснення психо-соціального супроводу амбулаторного лікування чутливого ТБ;
Відбір учасників проекту буде здійснюватися лікарями фтизіатричної служби та сімейними лікарями з числа тих, хто завершує стаціонарне лікування та має ризик переривання.
З метою запобігання відриву від лікування буде проводитись анкетування з оцінки ризиків та послідуюче навчання клієнтів та представників з близького оточення заходам профілактики переривання лікування ТБ. Також, клієнтам повинна бути надана соціальна підтримка з огляду на його індивідуальні потреби, згідно проведеної оцінки потреб: допомога у отриманні соціальних виплат; переадресація до інших організацій за одягом, юридичною допомогою; сприяння у отриманні тимчасового житла та реєстрації (супровід до центру для безхатченків).
Також буде вестись спостереження щодо наявності побічних дій або ризик переривання лікування про що буде негайно повідомлятися лікарю.
Клієнтам, в якості мотивації до участі у проекті, буде надано мотиваційний продуктовий набір.
З близьким оточенням клієнта буде проводитись роз’яснювальна робота щодо профілактики туберкульозу та дотримання правил інфекційного контролю: профілактичне обстеження, провітрювання приміщення, вологе прибирання, сприяння у дотриманні комплексного режиму лікування близьким.
Однією з задач працівників проекту буде мотивування клієнтів до проходження контрольних досліджень під час лікування та по його завершенню.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Учасником проекту зможе стати кожен мешканець міста з числа хворих на ТБ. Планується охопити проектом 40 осіб.

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Чернігівська область відноситься до областей із високим рівнем захворюваності на туберкульоз, яка значно перевищує загальнодержавний показник (7 місце серед інших областей України). Особливістю епідемії є розповсюдженість стійких до ліків форм туберкульозу (23%) та поєднаної патології: ТБ/ВІЛ (22%).
В області 4-ій рік триває оптимізація протитуберкульозної служби.
З 1 квітня 2020 року Центр СЗНХ фінансується НСЗУ за Програмою медичних гарантій: укладено договори про медичне обслуговування населення. А з 01 квітня 2021 року договори с НСЗУ щодо амбулаторного лікування хворих на туберкульоз. Але в жоден з пакетів медичної послуги - соціальна послуга не включена.
Враховуючи позитивний досвід, як Чернігівської області так і України щодо підвищення ефективності лікування різних форм туберкульозу за допомогою медико-соціального супроводу та зважаючи на складний період реформування медичної галузі вважаємо, що у м. Чернігові допоможе покращити ситуацію.

Відповідальні підрозділи

Управління охорони здоров'я ЧМР

Фінансове управління ЧМР