Пересувний пункт консультування та тестування на соціально значущі та небезпечні хвороби Брав участь

Доданий
31.05.2021
Номер
73
Охорона здоров'я

З травня по вересень в мікрорайонах міста буде організований пересувний пункт консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатит С та скринінгове анкетування на туберкульоз. Тестування на ВІЛ та гепатит С буде проводитись швидкими тестами. При позитивному результаті тесту або скринінгової анкети людина буде направлятися до медичного закладу для подальшого встановлення діагнозу та лікування.

Автор проєкту
Бюджет
76 400 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Чернігів, Чернігів

Опис

Детальний опис проєкту

Мета проекту – підвищення рівня виявлення нових випадків ВІЛ-інфекції, гепатиту С та туберкульозу серед населення міста з подальшим перенаправленням до лікувальних закладів, а також попередження подальшого поширення інфекцій серед громади міста. В різних мікрорайонах міста з травня по вересень буде організований пересувний пункт консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатит С та скринінгове анкетування на туберкульоз. Тестування на ВІЛ та гепатит С буде проводитись швидкими тестами. Мешканці міста матимуть доступ до безоплатної діагностики у зручному місті – біля свого дому, роботи або місця відпочинку. Також люди отримуватимуть дотестову та післятестову консультацію щодо соціально небезпечних інфекцій і інформаційні матеріали. При позитивному результаті тесту або скринінгової анкети людина буде направлятися до медичного закладу для подальшого встановлення діагнозу та лікування. Загалом заплановано 60 виїздів пересувного пункту з періодичністю 2-3 рази на тиждень по 3 години. Орієнтовне охоплення: тестуванням та консультаціями – 1000 мешканців, інформаційними матеріалами – 5000 мешканців. Швидкі тести на ВІЛ та гепатит С використовуватимуться безоплатно в рамках благодійності.
Показовим є досвід благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА». В 2020 році спеціалістами організації було проведено 28 виїздів подібного пересувного пункту в межах Чернігова. За результатами тестування швидкими тестами протестовано: на ВІЛ – 484 мешканці міста (виявлено 10 нових випадків ВІЛ, що становить близько 2%, показник по Україні близько 1%), на гепатит С – 276 мешканців міста (виявлено 23 нових випадків, що становить близько 8%, показник по Україні близько 5%). За результатами скринінгової анкети на туберкульоз пройти додаткове медичне обстеження було рекомендовано 120 людині (близько 25%).
Безперечними перевагами ранньої діагностики інфекційних захворювань є: більша ефективність лікування, менш складна стадія захворювання, отже менший негативний вплив на організм людини.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Робота пересувного пункту буде організована в теплий період року, що обумовлено особливостями процесу тестування швидкими тестами.

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Через ряд причин спостерігається зниження темпів діагностики на соціально значущі захворювання. Карантинні обмеження пов’язані з пандемією COVID-19, перевантаження медичної системи, страх людей інфікуватися та відвідувати медичні заклади призводить до того, що багато людей залишаються необстеженими зокрема на такі небезпечні захворювання, які можуть довго не проявляти себе симптомами, як ВІЛ-інфекція, гепатит С, туберкульоз. За даними КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» ЧОР в місті спостерігається зниження тестування на ВІЛ. Зокрема в 2020 році за допомогою швидких тестів на ВІЛ Чернігівська міська лікарня №2 ЧМР протестувала 364 чоловік (виявлено 12 нових випадків інфекції), Чернігівська міська лікарня №4 ЧМР 4 чоловіки (нових випадків не виявлено). Інші міські лікарні тестування швидкими тестами не проводили, хоче тестування саме швидкими тестами є оптимальним сучасним методом діагностики, який дозволяє швидко (результат через 15 хв.)

Відповідальні підрозділи

Управління охорони здоров'я ЧМР

Фінансове управління ЧМР