• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Культурно-мистецький проєкт «Театр без меж» На реалізації

Доданий
28.05.2021
Номер
50
Культура та мистецтво

Театр – це явище, яке захоплює кожного, хто хоч раз доторкнувся до цього дивовижного виду мистецтва. І неважливо, чи ти людина з інвалідністю, чи без; чи дитина, чи людина з досвідом; чи в тебе три вищі освіти, чи ще нема ніякої. Запрошуємо тебе долучитися до проєкту «Театр без меж».

Автор проєкту
ірина
ірина пісня
Бюджет
293 573 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Детальний опис проєкту

На жаль в наш час практицизм, індивідуалізм, погоня за матеріальними благами багато в чому руйнують ідеали людської поведінки, людських взаємовідношень. Відбувається заміна високого мистецтва примітивними розвагами, а глибоких відчуттів — швидкоминучими емоціями. Для масової культури характерним є загальнодоступність, легкість сприйняття, спрощеність, розважальність. Вона не вимагає від людини ні знань, ні роздумів — навпаки, під її впливом людина деградує, бо її знання спираються на безпосередні емоційні реакції.
Проєкт «Театр без меж» спрямований на збагачення та розвиток культурного середовища Чернігова, підняття стандартів сучасної культури та підвищення її загального рівня.
Часто людей з інвалідністю називають «людьми з обмеженими можливостями» або «особливими». Але інвалідність живе у суспільстві, а не в особі. Так, наші актори насправді особливі. Але особливі вони своїми талантами, які дійсно не мають меж. Через мистецтво наші актори стають творцями життя. Те, що вони показують зі сцени, – священнодійство, яке нікого не лишить байдужим.
«Театр без меж» має на меті знищення існуючих бар’єрів між представниками найрізноманітніших соціальних, культурних, етнічних, релігійних, гендерних, вікових і будь-яких інших груп, збереження культурного розмаїття та залучення до соціокультурного життя всіх, незалежно від їхніх особливостей та розбіжностей.
Інтеграційний театр – це неймовірний процес моделювання, імпровізації, містерії. Тому кожну нашу репетицію можна розглядати як самостійний продукт.
В рамках проєкту заплановано
• систематичне проведення репетицій (2 рази на тиждень),
• показ вже існуючих («Вертеп. Різдвяне дійство» за записом з маєтку Галаганів ХVIII сторіччя та «Синій птах» за Морісом Метерлінком) та прем’єрних вистав, що готуються. Орієнтовна періодичність – раз на місяць,
• участь у культурних заходах міста Чернігова.
Також плануються воркшопи, вистави-перформанси, творчі зустрічі з акторами, тренінги, майстер-класи, інші інтерактивні заходи.

Інформація стосовно доступності (результатів) проєкту для мешканців міста Чернігова у разі його реалізації

Всі заходи є безкоштовними для всіх учасників та глядачів та проводитимуться в місцях, що доступні в тому числі для маломобільних груп населення

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту, а також його бенефіціари

Наше завдання – за допомогою кращих зразків українського та світового театру повернути глядачів до вічних цінностей, спонукати до роздумів, до щирих та глибоких почуттів. Показати, що справжня культура – це не нудно, що вона може викликати не тільки сум, а і сміх та захоплення. Чим більше глядачів побачать наші вистави, тим ефективнішою буде наша робота.
Більше 1 мільярда з нас є люди з інвалідністю. Інвалідність в сучасному світі — це справжній виклик для людини. Бар’єри, стереотипи, упереджене ставлення — ось що чекає на людину з інвалідністю. І дуже часто причина цього криється не в самій людині, а в суспільстві, яке її оточує. Формування в суспільній свідомості позитивного, зацікавленого і толерантного сприйняття людей з інвалідністю – ще одна мета нашого проєкту.
Ми хочемо бути корисними нашому місту, нашій країні і нашому світу.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління культури та туризму ЧМР

Фінансове управління ЧМР